Haber

“Ego ve güç zehirlenmesi yüzünden İstanbul’u kaybedecek!”

  • Haberler7

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanırken partilerin Belediye Başkan adayları da belli olmaya başladı. AK Parti adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından isminin açıklandığı günden itibaren saha çalışmalarına başladı. . İBB adayı Murat Kurum da dün yaptığı tanıtım toplantısında seçim vaatlerini açıkladı. CHP’nin İBB adayı ise şu anda İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu olarak açıklandı. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer, yerel seçimlerle ilgili köşe yazısında Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden bu yana yaşadığı iktidar zehirlenmesini ve CHP’deki konumunu özetledi.Bir arkadaşıyla yaptığı sohbeti köşesinde yazan Bayer, şunları söyledi:

“İMAMOĞLU’NUN EN BÜYÜK REKABETİ EGOSU VE KİBRİDİR”

“İmamoğlu’nun bu seçimlerdeki rakibi ne Murat Kurum, ne de karşı partinin adayları. En büyük rakibi aslında kendisidir. İmamoğlu’nun en büyük rakibi egosu ve kibridir. Birçok CHP’li İmamoğlu’nun “kibir anıtına” dönüştüğünü söylüyor. İmamoğlu’nun siyasi hırsı ve her yeri belirleme arzusu onun en büyük düşmanıdır. Başta İstanbul’un ilçeleri olmak üzere Türkiye’nin her yerinde belediye başkanlarını atama isteği İmamoğlu’nu sıkıntıya sokacak. Bir kişiyi aday göstereceksiniz ve diğer tüm adaylarla karşılaşacaksınız. Diğer adaylar da size karşı çalışacak. Bu sefer İmamoğlu’nun seçimi kaybetmesi için ellerinden geleni yapacaklar.”

“KENDİ ADAMLARINI HER YERE ADAY OLARAK KOYMAK İSTİYOR”

Ekrem İmamoğlu’nun CHP içindeki desteğini kaybettiğini belirten Yalçın Bayer, şöyle devam etti:

“Kendi bürokratlarını veya adamlarını her yere aday göstermek isteyen İmamoğlu, en büyük kötülüğü kendine yapıyor. Hatırlamak; Tekrarlanan seçimlerde İmamoğlu’nun seçimi kazanması için 81 ilden ve Türkiye’nin dört bir yanından CHP’liler seçim kampanyaları için İstanbul’a geldi. Şimdi tam tersi bir durum mevcut. İmamoğlu kaybedsin diye hemen herkes seferber oldu. İmamoğlu’nun yaşadığı ‘güç zehirlenmesi’ onun en büyük rakibi, en büyük düşmanıdır. Ayrıca Özgür Özel, Veli Ağbaba ve Ali Uzman Başkar’ın yaptığı şüpheli ve tartışmalı atamalardan da İmamoğlu sorumlu tutulacak. Çünkü İmamoğlu bunları engellemediği için eleştiriliyor. Bu eleştiriler de son derece haklı çünkü İmamoğlu, Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi’nde güçlü olmasına rağmen Ağbaba ve Başkar’ı durduramıyor. “Bunun bedeli İmamoğlu’na düşecek.”

“İSTANBUL’U KAYBEDECEK”

Yalçın Bayer, CHP’de İlçe Başkanı olmak isteyenlerin Genel Başkana değil, İBB Liderine başvurduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“İmamoğlu adaylar için başvuru merkezi gibidir. Birçok aday veya aday adayı İmamoğlu ile fotoğraf paylaşarak güç gösterisi yapıyor. Ancak bu madalyonun bir de diğer yüzü var. Hakkının yenildiğini düşünen herkes, hakkını İmamoğlu’ndan isteyecek. İmamoğlu rahatlıkla kazanabilir Hırsı, egosu ve güç zehirlenmesi yüzünden İstanbul’u kaybedecektir.”

KAYNAK: HABER7

osmangaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu